Telefon: 724 859 409

Chip tuning Radom

Tuning mechaniczny samochodów polega na podnoszeniu mocy ich silników. Zazwyczaj wiąże się to z dużymi modyfikacjami jednostki napędowej, które są bardzo kosztowne i długotrwałe. W niektórych silnikach, zwłaszcza turbodoładowanych dieslach, można jednak z powodzeniem zastosować metodę zwiększania mocy, zwaną chip tuningiem. Radom to miasto gdzie usługę taką możesz zamówić w naszym warsztacie.

Chip tuning Radom - czyli tuning "wirtualny"

Charakterystyka pracy doładowanego silnika diesla powoduje, że można w niesamowicie łatwy sposób zwiększyć jego moc, poprzez modyfikację programu sterownika jednostki napędowej. Tym właśnie jest tytułowy chip tuning. Radom jest jednym z miast, gdzie nasz serwis oferuje możliwość wykonania tego rodzaju podniesienia osiągów auta. Klient może wybrać maksymalną moc i moment obrotowy, które chce osiągnąć. Oczywiście zasilanie nie może rosnąć w nieskończoność, ponieważ sam silnik ma też pewne ograniczenia konstrukcyjne. Zazwyczaj jednak istnieje możliwość swobodnego manipulowania mocą aż do około 150% wartości wyjściowej, czyli takiej, z jaką auto opuściło fabrykę. Dla przykładu: jednostka o mocy 100 koni w większości przypadków dobrze zniesie wzmocnie jej do około 150 KM. W tym zakresie możliwe jest dowolne ustalenie maksymalnej mocy silnika.

chip tuning radom

Oszczędność pieniędzy i czasu - chip tuning Radom

Chip tuning (Radom), w przeciwieństwie do tuningu mechanicznego, nie wymaga rozbierania silnika na drobne jednostki. Nie ma też konieczności kupowania drogich części, czy zlecania kosztownych operacji, takich jak rozwiercanie kanałów głowicy czy cylindrów. Cały proces polega na odpowiedniej modyfikacji oprogramowania komputera silnika, tak by podawał on więcej paliwa oraz odpowiednio zwiększał doładowanie turbosprężarki. W ten właśnie sposób osiąga się wzrost mocy. Fabrycznie silniki projektowane są z pewną rezerwą, którą dobry tuner potrafi bezpiecznie wykorzystać. Jeżeli więc nie jesteś zadowolony z osiągów Twojego auta, a jest to jednostka z turbodoładowaniem lub kompresorem, to powinieneś zdecydować się na chip tuning. Radom to miejscowość, gdzie możesz znaleźć nasz warsztat i zlecić nam podniesienie mocy pojazdu.

Chcemy zaznaczyć, że tego typu działanie jest bezpieczne dla silnika, pod warunkiem, że przeprowadza je doświadczona osoba. Nasz serwis dysponuje technikami, którzy posiadają zarówno doświadczenie, niezbędne praktyczne umiejętności, jak i wiedzę teoretyczną. Dzięki temu na wykonaną przez nas pracę możemy udzielić Ci gwarancji. Zlecając chip tuning w Radomiu, możesz mieć pewność, że samochód odzyska wigor, a żywotność motoru nie ulegnie skróceniu.

 

Skontaktuj się z nami!