Telefon: 724 859 409

Regeneracja turbin i turbosprężarek Radom 

Turbosprężarkę odkrył i opatentował na początku XX wieku Szwajcar dr Alfred Büchi. Na początku wykorzystywano je w napędach statków, a dopiero w latach 70. użyto ich pierwszy raz w samochodzie. Mechanizm tego urządzenia pozwala na zwiększenie ciśnienia powietrza wpadającego do silnika poprzez wykorzystanie energii wydalanych spalin. Dzięki temu procesowi technologicznemu moc urządzenia się zwiększa, a jednocześnie nie powoduje to nadmiernego zużycia paliwa. Używanie turbin pozwala także na redukcję wagi silnika, zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i zmianę kształtu charakterystyki jednostki napędowej. Aby turbosprężarka działała poprawnie i długo, powinna być regularnie poddawana pielęgnacji.

Regeneracja turbin Radom – jak rozpoznać awarię turbosprężarki?

Skąd wiedzieć, kiedy nadszedł czas na regenerację turbosprężarki w Radomiu? Pierwszym, intuicyjnym objawem jest charakterystyczny dźwięk uszkodzonej turbiny. Tuż po nim następuje zmiana w systemie pracy – auto jeździ bez harmonii i dynamiki. Samochód zaczyna wytwarzać duże ilości czarnych lub niebieskich spalin, zużywa dodatkowe porcje oleju, zdarzają się również niewielkie wycieki. To standardowe sygnały awarii turbiny, których nie należy ignorować. Niestety nawet regularne mycie turbosprężarek może nie wystarczyć. Czasami dochodzi do naturalnego procesu wyeksploatowania, bywają także inne okoliczności, jak spotkanie z ciałem obcym (doprowadza ono do pogięcia, połamania lub drastycznego wyszczerbienia łopatek turbiny albo koła kompresji). Problemy z turbosprężarką może generować również niedobór ciśnienia oleju, zanieczyszczony płyn lub zbyt długa i intensywna praca silnika. W każdej z tych sytuacji niezbędna będzie regeneracja turbin w Radomiu.

Regeneracja turbin i turbosprężarek Radom

Jak wygląda regeneracja turbosprężarki w Radomiu?

Regeneracji turbosprężarki w Radomiu powinny podejmować się tylko wyspecjalizowane zakłady mechaniczne. Już sama procedura weryfikacji uszkodzenia jest czasochłonna, gdyż wymaga zdemontowania urządzenia z pojazdu oraz dokładnego czyszczenia. Zdarza się, że naprawa jest stosunkowo szybka, ale częściej niezbędna jest większa ingerencja. Dopiero po naprawie turbiny możliwe jest odpowiednie jej wyregulowanie i wyważanie na profesjonalnej maszynie. Gdy wyniki parametrów zregenerowanej turbosprężarki są zadowalające, może zostać ona zaplombowana i przekazana do rąk właściciela. Taki zabieg pozwala przywrócić fabryczne osiągi.

Regeneracja turbin Radom – wysoka jakość usług

Powierzając swoje auto do naprawy, warto zaufać specjalistom. Działamy na rynku od wielu lat i zdobywamy liczne, pozytywne opinie klientów. Nasze usługi wykonywane są z profesjonalną starannością i niezawodnością. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach znanych i sprawdzonych marek jak: Rottler, Kwik Way, Comec, Cimat, Spin czy Kędzie. Zatrudniamy doświadczonych mechaników, dla których regeneracja turbin to pasja.

Skontaktuj się z nami!