Telefon: 724 859 409

  Telefon: 601 299 608

Zajmujemy się generalnymi remontami silników samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, traktorów i maszyn rolniczych i budowlanych, autobusów oraz motocykli. Remontujemy najróżniejsze typy silników – od popularnych rzędówek, przez silniki w układzie V po boxery, zarówno w wariantach wolnossących, jak i turbodoładowanych lub wspomaganych kompresorem mechanicznym. Serwisujemy jednostki benzynowe, diesle oraz samochody wyposażone w instalacje gazowe. Wszelkie prace poprzedzamy wnikliwą diagnostyką komputerową.

Podczas remontu silnika przestrzegamy wszystkich norm producentów, które mówią o sposobie składania poszczególnych elementów, jak i momentach ich skręcania kluczem dynamometrycznym, który jest na bieżąco kalibrowany. Wymiany rozrządu dokonujemy przy użyciu specjalistycznych blokad. Posiadamy przyrząd do ustawienia GMP tłoka, co jest ważne w przypadku ustawiania rozrządu po kolizji. Zajmujemy się również przekładaniem sprawnych silników w miejsce uszkodzonych jednostek.

Chip tuning

W większości zadbanych i wyremontowanych jednostek można podnieść moc. Tuning najbardziej efektywny jest w silnikach wspomaganych turbosprężarką, zarówno benzynowych, jak i dieslach. Podnoszenie mocy odbywa się poprzez chiptuning, czyli zmodyfikowanie oprogramowania komputera sterującego pracą silnika (ECU). Odpowiednio dobrane sterowanie dawkowaniem paliwa, zapłonem i ciśnieniem turbosprężarki może bezpiecznie podnieść moc nawet o 25%. W jednostkach wolnossących przyrost mocy zwykle nie przekracza 10%. Wartości te nie wpływają negatywnie na żywotność silnika, układu przeniesienia napędu i skrzyni biegów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!