Telefon: 724 859 409

Regeneracja wtryskiwaczy Kielce

Silniki diesla nowej generacji wyposażone są we wtryskiwacze systemu Common-Rail (CR). Pracują one przy ogromnym ciśnieniu (rzędu tysięcy atmosfer), są więc bardzo skomplikowanymi urządzeniami. Po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów mogą one nie rozpylać już paliwa tak dobrze, jak jest to potrzebne do prawidłowej pracy silnika dieslowskiego. Wtedy dobrym pomysłem jest regeneracja wtryskiwaczy. Kielce to jedno z miast, gdzie można zlecić taką usługę w naszym warsztacie.

Objawy zużytych wtrysków - regeneracja wtryskiwaczy Kielce

Jeżeli Twój samochód ma trudności z odpalaniem w niskich temperaturach, nawet pomimo sprawnego układu świec żarowych, może to wskazywać na zużyte wtryskiwacze. Zanim jednak podejmiesz decyzję o naprawie, warto sprawdzić stan filtra paliwa i profilaktycznie wymienić jego wkład. Innym popularnym objawem uszkodzenia jest intensywne dymienie na czarno, zwłaszcza pod dużym obciążeniem. Twój diesel z pewnością nie przejdzie testu zadymienia na przeglądzie technicznym, a więc wynik badania będzie negatywny. Przed udaniem się na stację diagnostyczną warto więc przeprowadzić regenerację wtryskiwaczy. Kielce są jedną z miejscowości, gdzie nasz serwis sprawdzi, czy prawidłowo rozpylają one paliwo, ponieważ jest to warunek niezbędny do prawidłowej pracy silnika diesla. W innym przypadku mówi się potocznie, że wtryskiwacz "leje", a w ten sposób podana ropa nie ulegnie poprawnemu spaleniu, generując kłęby czarnego dymu z wydechu.

Regeneracja wtryskiwaczy Kielce

Regeneracja wtryskiwaczy - Kielce

Gdy pracownicy otrzymają na stół zużyte wtryskiwacze, na początku sprawdzają ich działanie. Odbywa się to poprzez podłączenie ich do maszyny symulującej warunki obecne w samochodzie. Sprawdzana jest szybkość otwarcia i zamknięcia iglicy po podaniu napięcia, a także przepływ i sposób rozpylania paliwa. Następnie wtrysk jest rozkręcany na części pierwsze, tak by możliwe było dokładne wyczyszczenie mikroskopijnych kanalików prowadzących paliwo. Jakiekolwiek zanieczyszczenie zebrane w tym miejscu może doprowadzić do częściowego lub nawet całkowitego zablokowania się mechanizmu. To jednak dopiero pierwszy etap, na który składa się regeneracja wtryskiwaczy. Kielce są jednym z miast, gdzie oferujemy swoje usługi i staramy się zawsze trzymać ich najwyższy poziom. Kolejnym zadaniem serwisu jest wymiana dyszy rozpylającej paliwo. Dzięki temu wyeliminowany zostaje efekt "lania" wtryskiwacza, co powoduje, że paliwo nie spala się całkowicie w silniku. Po przeprowadzeniu wszystkich prac regeneracyjnych wtryskiwacz (Kielce) jest składany do stanu pierwotnego i ponownie testowany na stole do badań, przed wydaniem w ręce klienta.

  

Skontaktuj się z nami!